Availability: Made to Order
500mm True Handleless Tall Swing Out Larder Unit - (570mm Top Door) - Left Hand - (Low)
Dimensions, Notes & Advice
Height: 1825mm + 150mm Legs
Width: 500mm
Depth: 570mm + Door Thickness
Included
Swing Out Mechanism
Included
Door Connecting Plates x 2
Swing Out Larder Shelf Pack
Unit Detail
Complete premium kitchen cabinet with all door fronts and adjustable legs included.
What’s included:
  • Premium 18mm thick MFC cabinet, supplied in white as standard, with a choice of 8 additional colours
  • 9mm Back Panel
  • 41 Service Void
  • Premium Soft Close hinges as standard with a lifetime guarantee
  • Adjustable Feet (adjustable from 140mm - 160mm)