Availability: Made to Order
Dimensions, Notes & Advice
Height: 2150mm + 150mm Legs
Width: 600mm
Depth: 570mm + Door Thickness
Included
Soft Close Internal Drawers x 4
Included
Drawer Spacer Blocks x 4
Internal Shelf Pack
Spacer Block Screws x 10
Hinge Position
Assembly
Optional
Price Each
Upgrade Pan Drawer to Glass Sides
No
Yes
Unit Detail
600mm Tall Larder Unit with 4 x Internal Drawers (High)
What’s included:
  • Premium 18mm thick MFC cabinet, supplied in white as standard, with a choice of 8 additional colours
  • 9mm Back Panel
  • 41 Service Void
  • Premium Soft Close hinges as standard with a lifetime guarantee
  • Premium Anthracite Soft-close drawers as standard with a lifetime guarantee
  • Adjustable Feet (adjustable from 140mm - 160mm)