Availability: Made to Order
Dimensions, Notes & Advice
Height: 2150mm + 150mm Legs
Width: 300mm
Depth: 300mm + Door Thickness
Included
Larder Shelf Pack
Unit Detail
500mm True Handleless Tall Larder Unit - 895mm Top Door - Right Hand (High) (300mm Deep)
Choice of 8 cabinet colours.
Available fully assembled by our team of experts at no extra cost.
What’s included:
  • Premium 18mm thick MFC cabinet, supplied in white as standard, with a choice of 8 additional colours
  • 9mm Back Panel
  • No Service Void
  • Premium Soft Close hinges as standard with a lifetime guarantee
  • Adjustable Feet (adjustable from 140mm - 160mm)